Aktuality

Soutěž REALIZACE ROKU 2023 VE STÍNICÍ TECHNICE zná své vítěze

Uplynulého 8. ročníku soutěže realizací stínicí techniky se zúčastnilo tentokrát 10 soutěžních staveb, které opět představily širokou škálu stínicích prvků v různých typech staveb.

Již tradičně byly zastoupeny venkovní žaluzie, markýzy a pergoly u rodinných domů. Jistým překvapením byla realizace slunolamu právě na rodinném domě, neboť tento prvek je využíván spíše u komerčních budov. Mnohem širší sortiment byl ale tentokrát prezentován v oblasti interiérového stínění rodinných domů, a to od římských rolet přes záclony, závěsy nebo rolety typu Den a Noc, až po plisé se zvýšenou odolností vůči vlhkosti. U staveb pro veřejné využití byly prezentovány nejen již "klasické" venkovní žaluzie, ale také venkovní screenové rolety, či velkoplošné markýzy nebo pergoly.

Zatímco někde bylo rozhodnutí jen na majiteli objektu, jinde bylo nutné postupovat ve spolupráci s architekty či Odborem památkové péče. Tak tomu bylo v případě historického hotelu v Praze.

Všichni soutěžící se s požadavky zákazníků popasovali velmi dobře, což je na soutěžních stavbách také skvěle vidět. Stínicí prvky tak nejen plní svou hlavní funkci - ochrany před nadměrným množsvím slunečních paprsků, ale nutno říci, že všem stavbám také velmi "sluší".

Hlasování, které proběhlo v prosinci 2023 a lednu 2024, se v uplynulém ročníku zúčastnil opět rekordní počet hlasujících - přijato bylo 507 platných hlasů. Jak tedy hlasující rozhodli? Zde jsou výsledky:

1. místo: Rodinný dům, Luhačovice - přihlašovatel: Šárka Vyhnálková (Bellaventa)

2. místo: Bytový dům a školka, Praha - přihlašovatel: Sodoma Perfecta s.r.o.

3. místo: Rodinný dům, Praha-západ - přihlašovatel: MARON CZ s.r.o.

Všechny soutěžní realizace si můžete i nadále prohlédnout v naší fotogalerii (kde najdete i předchozí ročníky), a tři vítězné budou brzy prezentovány také na on-line Magazínu SVT, k jehož sledování Vás srdečně zveme.

Současně bychom rádi připomenuli, že tímto byl zahájen letošní - v pořadí již devátý - ročník této soutěže. Uzávěrka soutěžních realizací je 30. listopadu 2024 a těšíme se na další krásné realizace!