Články a tiskové zprávy

První Den stínicí techniky v ČR - 16. květen 2011

Sdružení výrobců stínicí techniky a jejích částí (SVST) vyhlásilo 16. květen 2011 prvním Dnem stínicí techniky v České republice. Zahajuje tak tradici dne věnovaného tomuto oboru, jehož smyslem je zviditelnit stínicí techniku.

Správné používání vhodně zvolené stínicí techniky zásadně ovlivňuje:

  • snížení energetické zátěže budov,
  • tepelnou pohodu interiéru,
  • intenzitu osvětlení interiéru,
  • estetiku – architektonické řešení exteriéru i interiéru.

Po území celé České republiky budou 16. května probíhat aktivity u členů sdružení – v jejich sídlech, výrobních provozech a pobočkách. Členové uzpůsobí své aktivity v tento den svým možnostem a charakteru své činnosti, budou tedy realizovány např. Dny otevřených dveří pro střední stavební školy, otevření nového provozu, návštěvy show roomů, pro zákazníky jsou v řadě míst připraveny slevové akce nebo bonusy, pro obchodní partnery rozšířena poradenská a servisní podpora.

Těší nás, že se do akce zapojí dokonce i firmy, které nejsou členy sdružení – právě to považujeme za  první krok k budoucí spolupráci napříč oborem.

Aktivity, které bude pořádat samotné sdružení, proběhnou v Praze 6 – Dejvicích, v Parku Indiry Gándhíové (před Stavební fakultou ČVUT), kde bude v době od 9.30 do 17.00 hodin umístěn stánek sdružení. V jeho prostorách bude poprvé u nás demonstrován vliv stínicí techniky na teplotu okolí, a to prostřednictvím 2 velkých kostek ledu o rozměrech 50 x 50 x 25 cm, z nichž jedna bude chráněna stínicí technikou a druhá vystavena přímému slunečnímu záření. Po celý den pak budou moci návštěvníci tipovat, jaký bude rozdíl hmotnosti obou ledových kostek po celodenním působení sluníčka. Tipovací soutěž bude vyhodnocena v 17.00 hodin a vítěz – tipující s nejpřesnějším odhadem - bude odměněn!

U stánku budou rovněž k dispozici informační materiály o stínicí technice a probíhat bude také soutěž o nejzajímavější realizaci stínicí techniky, která bude několikrát během dne slosována a vylosovaní výherci také obdrží odměnu.

Celou akcí bude na místě provázet moderátorka Markéta Mayerová.

Většina členských firem sdružení, ale i jedna nečlenská, se dále rozhodly přispět na pořízení stínicí techniky pro Sociálně ošetřovatelské centrum seniorů v Praze 12. Zástupkyni tohoto centra – PaedDr. Marii Mandíkové, CSc. – předá v závěru akce místopředseda sdružení Ing. Jiří Husák poukaz na částku 30.000 Kč. Tohoto slavnostního předání se zúčastní také Ing. Bohuslav Štancl, zástupce Svazu podnikatelů ve stavebnictví, jehož je SVST členem.

Sdružení výrobců stínicí techniky a jejích částí věří, že se Den stínicí techniky nejen letos, ale i do budoucna stane významným dnem tohoto oboru, který přispěje k častějšímu a správnějšímu používání prvků stínicí techniky, ke zlepšení informovanosti o jejích ekonomických, ekologických, ale i estetických a zdravotních přednostech a celkově ke zvýšení prestiže tohoto oboru.