Pro zákazníky

Sítě proti hmyzu - léto s otevřenými okny

Se začínajícím letním obdobím stoupá aktivita hmyzu, proto většina z nás hledá ten nejvhodnější způsob, jak zamezit vniknutí obtížného a mnohdy i nebezpečného hmyzu do našeho domova. Zejména malé děti mohou být vystaveny nebezpečnému bodnutí či spolknutí hmyzu. Vhodně zvolená ochrana před hmyzem Vás nejen ochrání před bodnutím, ale pomůže Vám vytvořit ideální místo pro Váš spánek či relaxaci. Ochránit náš domov před hmyzem lze několika způsoby. Existuje nepřeberné množství různých chemických odpuzovačů, avšak jejich používání může být z dlouhodobého hlediska zdraví škodlivé. Ideální způsob ochrany před hmyzem ve spojení s bydlením je ten, kdy hmyzu vůbec nedovolíme vniknout do vnitřních prostor.
A proto jsou za nejefektivnější, přirozený, a navíc ekologicky čistý způsob ochrany považovány sítě proti hmyzu. I když funkce sítí je hlavně praktická, svým elegantním minimalistickým vzhledem se stávají moderním doplňkem oken a dveří. Sítě proti hmyzu jsou obvykle nabízeny společně se stínicí technikou. Variant je mnoho a zkušený dodavatel může navrhnout více možností k uvážení. Verze „zdarma k oknům“ nemusí být vždy ta optimální, chtějte pro svá okna víc.

Více o sítích proti hmyzu

Bezpečí vašeho obydlí během dovolené

Jaro je v plném proudu, léto se nezadržitelně blíží a s ním také spousta slunce a doba dovolených. Proto bychom rádi svá obydlí ochránili nejen před nadbytkem slunečních paprsků, ale řada z nás také před zloději, kteří by chtěli náš dům navštívit v době naší nepřítomnosti.

Před časem přišel jeden německý měsíčník s velmi zajímavým a pro mnohé překvapivým zjištěním. Na základě analýzy dat poskytnutých policií byl proveden výzkum případů vloupání do soukromých objektů s ohledem na zabezpečení oken a balkónových dveří.
V prvé fázi se analýza zabývala faktory jako je roční doba, čas vloupání a místo vniknutí do objektu. Následně byl posouzen způsob zajištění obydlí, zejména jejich otvorových výplní.

Více o zabezpečení obydlí

Praktické tipy pro výběr vhodného stínění

Abyste si dokázali z nabídky stínění vybrat skutečně správný výrobek, záleží především na tom, co od stínění očekáváte, jakou potřebu chcete prostřednictvím stínicích prvků řešit.
Základní otázkou tedy je, zda potřebujete stínění interiérové, nebo exteriérové. Zatímco stínění interiérové vám kromě stínění poskytne větší možnosti designového řešení interiéru, exteriérové stínění vám jako bonus poskytne řešení energetické náročnosti budovy nebo zvýšení bezpečnosti budovy.

Více o tipech vhodného stínění