Aktuality

Veletrh R+T 2024 ve Stuttgartu

Po šestileté přestávce se na výstavišti Messe Stuttgart uskuteční veletrh R+T, tentokrát zaměřený na udržitelnost a energetickou účinnost.

rt 24 banner 300x250 statisch czJiž více než 50 let představují společnosti své inovace a svá řešení pro ústřední témata v oboru na R+T, předním světovém veletrhu pro systémy stínicí techniky a vrata. Během veletrhu nebo na některé z mnoha večerních akcí nabízí R+T příležitost k výměně názorů s kolegy a je ideální platformou pro intenzivní diskusi specialistů. Několik odborných fór a networkingových akcí zajišťuje skvělé navazování kontaktů a dává účastníkům nový impuls pro každodenní práci. Jako přední světový veletrh je R+T také místem setkávání pro zástupce oboru, barometrem trendů a inovační platformou.

Také Svaz podnikatelů ve stínicí technice (SPST) má svůj podíl na dění na veletrhu R+T 2024. Jeho zásluhou byla českým vystavovatelům poskytnuta podpora Ministerstva průmyslu a obchodu, díky čemuž se na veletrhu představí některé firmy dokonce poprvé. SPST bude také spolupracovat na aktivitách celoevropského sdružení stínicí techniky European Solar-Shading Organisation (ES-SO), jehož je již řadu let aktivním členem. Na čtvrtek 22. února připravil SPST program pro účastníky ze středních škol se stavebním zaměřením z České republiky, které se veletrhu zúčastní v rámci výuky stínicí techniky, probíhající ve spolupráci se SPST.

R+T opět otevře své brány od 19. do 23. února 2024

Odborníci se ve Stuttgartu konečně opět osobně setkají, aby si naživo vyzkoušeli nejnovější produkty a služby v oblasti stínicí techniky a vrat. Kromě toho rozmanitý doprovodný program R+T zve odborné návštěvníky, aby si rozšířili své vlastní odborné znalosti a zapojili se do přímé výměny informací s odborníky z oboru.

Speciálním vrcholem veletrhu bude v roce 2024 opět cena R+T Innovation Prize. Z celkem 125 přihlášených produktů od 79 společností ze 17 zemí bylo 41 produktů nominováno nezávislou porotou do finále R+T Innovation Prize. Slavnostní předávání cen za inovace proběhne pro vybrané hosty večer před zahájením veletrhu. 

Kromě toho bude tento ročník veletrhu opět obsahovat seminář ES-SO, European Solar-Shading Organisation, který se bude zabývat nejnovějším vývojem v oblasti řešení stínicí techniky s ohledem na energetickou náročnost a udržitelnost budov. Tématem semináře je „Klimatická odolnost prostřednictvím inteligentní stínicí techniky“. Návštěvníci mohou získat cenné poznatky o ústřední roli ochrany před sluncem v evropském právním prostředí, zejména v souvislosti s dosažením klimatické neutrality do roku 2050. Seminář proběhne v anglickém jazyce v seminární místnosti VIP salonku ve středu 21. února 2024 od 9:30 do 12:30 hodin.

Součástí doprovodného programu budou dále: program pro architekty, fórum věnované produktům z oblasti vrat, fórum chytré domácnosti - SMART HOME FORUM nebo také speciální show "Young talents" věnovaná prezentaci prací studentů a učňů z oboru Technik stínicí techniky.

Velkou oblibu si získává také speciální přehlídka produktů zaměřených na na Outdoor catering - např. markýz, slunečníků, slunečních plachet či pergol.

Určitě toho bude na R+T 2024 hodně k vidění a těšíme se proto ve Stuttgartu - NA VIDĚNOU!